Platform Espadril Modelleri

Sıradan kombinleri daha göz alıcı hale getirmek için en iyi seçeneklerden biri olan platform espadril modelleri, yazlık gardırobun olmazsa olmazlarındandır. Çok yönlü, eşleştirmesi kolay ve görünümünüze anında daha havalı bir görünüm katan bu ayakkabı türü, canlı renkleri ile daha cesur moda parçalarıyla eşleştirmek için olduğu kadar pastel tonlarla klasik bir kombini öne çıkarmak için de iyi bir seçimdir.

Platform espadril modelleri ile oluşturulabilecek pek çok görünüm arasında, özellikle uçuşan elbiseler ve beyaz tişört ile şort ve etekten oluşan kombinleri seviyoruz. Özellikle denim, platform sandaletler ile kombin yapmak için ideal bir seçim olabilir.

Uzun bir moda geçmişine sahip klasik bir ayakkabı olan espadriller; düz ya da platform topuklu olsun, jüt tabanı ile kıskanılacak yaz görünümlerinin vazgeçilmez parçasıdır.

Espadril’in Kısa Tarihçesi

Sandaletler söz konusu olduğunda, espadril modelleri diğerlerinden daha eski bir tarihe sahiptir. Bask kültürü ile güçlü bir bağı olan bu ayakkabı, 13. yüzyıl boyunca Aragon Kralı'nın piyadelerinden rahiplere ve işçilere kadar herkes tarafından tercih edilmiştir.

Ayrıca, Katalan ulusal dansı için de ayak bileğindeki kurdele bağlarıyla tanınan ve bir çeşit espadril modeli olan “espardenya” da vardır.

Moda Dünyasında Espadril

Saint Laurent, 1970'lerde espadril'in ilk topuklu modelini sunduğundan beri, özellikle platform topuklara sahip olması ile tanındı. Gerçekten de, neredeyse her yeni ilkbahar- yaz sezonunda platformlarda yepyeni tasarımlar ve yorumlar ile karşılaşıyoruz. Peki, platform topuklu espadril modelleri yazın nasıl giyilir?

Her durumda, espadril giyme konusunda başarılı olmak için öncelikle nasıl bir ayakkabı kullanacağınızı unutmayın. Güneşli bir yaz gününü düşünelim…

Çiçek desenli veya baskılı bir yazlık elbise ve altında klasikleşmiş tarzı ile güzel bir çift platform topuklu espadril!

İster yazlık bir yerde, ister şehirde olsun, yılın en sıcak günlerinde şık ve rahat olmak için gerçekten ihtiyacınız olabilecek en iyi şeylerden biri budur. Dilerseniz, görünümü tamamlamak için geniş kenarlı bir şapka ve renkli çerçeveli güneş gözlüklerinden yardım alarak da stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir yaz gününde ofis stili için iyi bir öneriye mi ihtiyacınız var? Aslında, espadrilleri hafta sonu ve tatil günleri için düşünmek yanlış olur. Çünkü, onlar ofis stiline de kolayca uyum sağlayacaktır. Bir çift platform topuklu espadril satın alın ve ardından onu midi boy bir etek ile tamamlayın. Üzerinde kısa kollu bir bluz tercih ederek, kombininizi feminen bir görünümle tamamlamak için espadrillerin zarif estetiğinden yardım alın.

Belki de, espadrilleri tamamlamak için en iyi seçeneklerden biri, canlı ve eğlenceli yazlık kombinlerdir. Parlak bir renk veya örgü gibi farklı bir doku ile espadrillerinizi tamamlayın. Bu görünüm ile Gucci kızlarından ilham almış olacaksınız. Ve cesur olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!