O gün, birdenbire gökten inmiş bir melek gibi, turkuaz espadrilli AYLİN HANIM karşısına çıktı. Hayatının, aynı zamanda işinin miladı olacak bir anda o. Bu benzersiz an, evlilik ve iki güzel kız çocuğuyla devam edecekti. Ercan Bey “BETA” ayakkabıyı kuracak ve o turkuaz espadrilleri ölümsüzleştirecekti. 50 yıl süren evliliklerinden sonra o melek yani Aylin Hanım cennetine geri dönecekti. Şimdi Ercan Bey torunlarından “SU”nun adı ile o espadrilleri “BETA” ayakkabının ve sevginin mirası ile tekrar yaşatıyor. Suespadril’in sevgiyle dolu hikayesi bir gün bir çifti ayağınızdayken belki sizin de yaşamınızda bir milat oluşturur ne dersiniz? İyi günlerde ve sevgiyle giyiniz.

 

 

 

 

 

Merhaba,
Öncelikle espadrillerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.


Espadrillerimiz neden bu kadar kıymetli olduğunu ve geçirdiği serüvenin hikayesini izninizle sizle paylaşmak isterim.


Ana vatanı İspanya olan Espadrili espadril yapan faktör aslında sadece tabanı. Tabanlarımızı sulak yerlerde yetişen lifleri çok uzun ve nemi %64 oranında çekebilen gerçek jüt bitkisinden yapılmış iplerle üretiyoruz. Bu doğal jüt ipini ilk önce 6’lı örgü şerit haline getiriyor, sonrasında kadınlar her bir teki 8 tur elde sararak şekillendiriyorlar, dikiş makinasında kadınlar elde tabanı yatay şekilde 30 cm uzunluğunda bir bız ile dikiyorlar. Tabanlarımızın alt kısmı doğal kauçuk. Jüt ipi ve doğal kauçuğun yapışması için 170 derecelik bir fırında çelik kalıpların içinde her bir çift 5 dakika pişiriliyor. 


Doğal malzemeden sayalar (espadrillerimizin üst kısmı) tam 72 kadınımızın evlerine dağıtılıyor, kadınlar bu sayaları tabanlara dikiyorlar. 


Tutkuyla tamamı elde ve doğal malzemeyle ürettiğimiz espadrillerimizi umarız bizim kadar seversiniz. 


Çok güzel ve keyifli yaz günlerinde kullanmanız dileğiyle.

 

Sevgiler

Özlem İkiışık Barutçu

 

SuEspadril’in Kurucusu
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR